23 Aralık 2014 Salı

WINTER WONDERLAND SERGİSİ C.A.M. GALLERY’DE

25 ARALIK 2014 – 31 OCAK 2015
C.A.M. Gallery, birçoğumuzun iç sesine tercüman olacak bir cümle ile anlatıyor yeni sergisini: “Sosyo-ekonomik durumu ne olursa olsun tüm insanların yeni umutlar ve beklentiler içinde olduğu yeni yıl dönemlerinde, yağan kar ile birlikte çirkinliklerin, kötülüklerin üzerinin kapanacağı, her anlamda mikropların yok olacağı, yeni kararların alınacağı ümidi yeşerir içimizde…”
C.A.M. Gallery’de izlenebilecek “Winter Wonderland” konulu karma sergide Murat Durusoy, Cem Turgay, Dieter Mammel, Murat Germen, Nihal Martlı, Ayşen Urfalıoğlu ve Sinan Tuncay’ın eserleri yer alıyor.
Küresel ısınmanın, doğa tahribatının, kentsel değişim/dönüşüm ve yozlaşmanın her geçen gün daha çok hissedildiği günümüzde, dünyanın idealimizdeki haline ihtiyaç duyduğumuz gerçeğinden yola çıkarak C.A.M. Gallery Aralık sergilerini “kişisel ütopyalar” kavramı üzerine kurgulamış. Doğaya dair neredeyse hiçbir şeyin korunamadığı günümüz ortamında izleyiciyi hayali bir yolculuğa çıkaracak bir “harikalar dünyası” sunulmak istenilmiş. Harikalar Diyarı’ndaki Alice gibi artık neredeyse yabancısı olduğumuz ortamlarda; mücadeleden vazgeçmeden kendimize göre bir harikalar dünyası yaratırız.

Unutmayarak, hatırlatarak ve direnerek…

Kendi dünyalarını farklı medyumlarla ortaya koyan sanatçıların kişisel ütopyalarını 25 Aralık 2014 - 31 Ocak 2015 tarihleri arasında C.A.M. Galeri’de izleyebilirsiniz.
Cem Turgay

C.A.M Galeri - Akaretler
Şair Nedim Caddesi No.25A İstanbul
Tel.(0 212) 245 79 75
Tel.(0 212) 248 81 49

E-posta: camgaleri@gmail.com