13 Mart 2014 Perşembe

GENÇ KOLEKSİYONERLER SERGİSİ

Erinç Seymen, İsimsiz, 2008, Hüma Kabakçı Koleksiyonu.

Yuşa Yalçıntaş, Hoping, 2012, Mehmet Ali Bakanay Koleksiyonu.
Elgiz Müzesi, 20 Mart – 7 Mayıs 2014 tarihleri arasında 5 genç koleksiyonerin koleksiyonlarından bir seçki ile izleyicileri buluşturuyor. Küratörlüğü Haşim Nur Gürel ve müze ekibi tarafından kurgulanan ve tasarlanan serginin ilgili zaman diliminin sanat tarihsel değerlendirmesi ise Burcu Pelvanoğlu tarafından irdeleniyor. Koleksiyoner veya koleksiyon sorumlularının açıklayıcı metinleri sergi oluşumunun ipuçlarını barındırıyor.
Sergi süresince genç koleksiyoner Ahu Büyükkuşoğlu Serter, Ebru Özdemir, Hüma Kabakçı, Mehmet Ali Bakanay, Tansa Mermerci Ekşioğlu’nun koleksiyonlarından bir seçki 7 Mayıs’a kadar izlenebilir. Ayrıca, sergi bağlamında çeşitli etkinlikler yer alacak.
Sergide eserleri yer alan sanatçılar: Ali Taptık, Ahmet Oran, Ardan Özmenoğlu, Azade Köker, Burak Delier, Emin Ansen Atilla, Erinç Seymen, Haluk Akakçe, Hatice Güleryüz, Hera Büyüktaşçıyan, Iman Issa, Klara Kristalova, Mat Collishaw, Necla Rüzgar, Nezaket Ekici, Nilbar Güreş, Patrik Kovacovsky, Ramazan Bayrakoğlu, Robert Montgomery, Shahpour Pouyan, Sophie Calle, Susan Hefuna, Taner Ceylan, Volkan Aslan, Yuşa Yalçıntaş.

Daha fazla bilgi için;
Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi
Meydan Sokak Beybi Giz Plaza Maslak İstanbul
T: +90 212 290 25 25
E: info@elgizmuseumistanbul.org
www.elgizmuseum.org 
www.proje4l.org
www.facebook.com/proje4l  
www.twitter.com/ElgizMuseum
www.instagram.com/elgizmuseum  

www.pinterest.com/ElgizMuseum